השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  ירושה ללא צוואה

  לכתו של אדם קרוב מהווה רגע כואב בחייהם של אנשים רבים, אך גם מבעד לאבל הכבד, חשוב יהיה לזכור כי קיימות מספר נקודות חשובות שיש להתייחס אליהן כשהעיקרית שבהן היא התמודדות עם עיזבונו של המנוח. ירושה ללא צוואה מתארת מצב בו נכסיו של המנוח מחולקים על פי צו הירושה, מפני שהאדם לא הותיר בלכתו צוואה עדכנית וחוקית. על מנת להבטיח את ניהול הליך זה בצורה מקצועית ושקולה, מומלץ יהיה להיעזר בשירותיו של דויד יוסף – משרד עורכי דין, אשר פועל ימים ולילות בכדי לאפשר לכם לממש את זכויותיכם במלואן, גם במימוש והתנגדות לירושה.

   

  כיצד מתחלקת ירושה ללא צוואה?

  חוק הירושה קובע כי עם פטירתו של אדם, כל עזבונו ונכסיו יועברו ליורשיו החוקיים. במידה והמנוח לא ערך צוואה, הרי שחלוקה של הירושה בין היורשים תתבצע בהתאם לחור הירושה. ירושה ללא צוואה תחולק ליורשים הבאים:

  • בן או בת הזוג של המנוח סמול לפני פטירתו
  • הילדים וצאצאי הילדים של המנוח, הוריו וצאצאיהם, סביו וצאצאיהם.

  דין הירושה קובע את מעגלי הקרבה של המנוח, זאת באופן בו בן או בת הזוג יהיו זכאים ליהנות ממחצית שווי הירושה, בעוד החצי השני מתחלק בין שער היורשים שווה בשווה. חשוב לציין כי כל עיסוק בדיני ירושה דורש את הליווי והייעוץ המשפטי המוביל בתחום, זאת על מנת להבטיח את מימוש זכויותיכם בצורה מלאה.

  הגשת בקשה לקבלת צו ירושה

  על מנת להבטיח את זכאותכם בקבלת החלק שמגיע לכם בירושה, חשוב יהיה לוודא כי אתם נעזרים בשירותיו של עודך דין מקצועי אשר מתמחה בדיני ירושה וכל ההליכים המתנהלים תחת נושא זה. הנכם מוזמנים להיעזר בשירותיו של דויד יוסף – משרד עורכי דין, ולקבל את הליווי המשפטי המיומן לו אתם כה זקוקים להגשת הבקשה לקבלת צו ירושה אשר יתחיל את דרככם במימושה. למידע נוסף, השאירו פרטים באתר או צרו קשר במספר הטלפון 052-4311416

  חלוקת ירושה ללא צוואה

  מימוש ירושה ללא צוואה

  עניין של ירושה ללא צוואה ,זהו נושא רגיש ביותר שלא פעם גורם לסכסוכים וחיכוכים מצערים בין בני משפחה. זה יכול לקרות גם במשפחות מלוכדות ומאוחדות למדי, וכעסים יכולים לצוף ולהחריב קשרים רק בגלל אי הסכמות בנוגע לכסף. כמעט בכל משפחה יש את זה – ההורים מזדקנים ודואגים שגם אחרי לכתם מן העולם ילדיהם ונכדיהם יזכו ליהנות מעמלם בהמשך הדרך. לא תמיד ההון בא בצורה של כסף אותו ניתן לחלק בצורה שווה בין כל הילדים, והבעיה עוד יותר מתעצמת כאשר ההורים לא דאגו לרשום צוואה מסודרת. במקרים אלו, חשוב שיהיה לצידכם עורך דין מנוסה ומקצועי, שידע לנהל עבורכם את העניינים ולגשר על הפערים והסכסוכים. אצל עו"ד ונוטריון דויד יוסף תוכלו לצאת מהפלונטר הזה של ירושות ללא צוואות בצורה חלקה וללא ריבים.

  ירושת דירה ללא צוואה

  • במידה ואדם נפטר ללא שתהיה לו צוואה, חוק הירושה קובע לפי סדר קדימות את הזכאים לרשת על פי החוק.
  • הקדימות הראשונה זה בן/בת הזוג הנותר והילדים, הם יורשים את כל העזבון. החלוקה ביניהם צריכה להיות בהתאם לחוק (קיים דין חלוקה שונה לגבי דירת מגורים ויתר העיזבון) אם אחד הילדים אינו בחיים בזמן פטירת ההורה והוא לא השאיר צאצאים, שאר הילדים יחלקו גם בחלקו בצורה שווה.
  • הקדימות השנייה הינה ההורים וילדיהם, כלומר אחים ואחיות של הנפטר. אם ההורים אינם בחיים, מחצית מהירושה עוברת לצו ילדי האב ומחצית שנייה לילדי האם. בנוגע לבן או בת זוג בחיים – אם הורי הנפטר בחיים, בן או בת הזוג יזכרה במחצית. אם היורשים הם רק אחים ואחיות הנפטר, אזי יורשים שני שליש.
  • הקדימות השלישית הינה ההורים של הורי הנפטר. הירושה מתחלקת בצורה שווה בין שני סבים ושני סבתות שמצד אביו ומצד אימו. כאמור, אם אחד מהורי ההורים אינם בחיים יזכו ילדיו בחלקו. בן או בת הזוג של הנפטר יורשים שני שליש מן הירושה.

  מונעים ויכוחים וחיכוכים בין משפחות

  זה לא נעים להגיע למקרים אלו של ויכוחים לגבי כספי ירושה ועוד בתוך משפחה. על מנת למנוע את אי הנעימויות הללו, חשוב שתשכרו את שירותיו של עורך דין מקצועי ומנוסה שיודע איך להתנהל במקרים כאלו ולגשר בין כל הצדדים. אצל עו"ד ונוטריון דויד יוסף אתם יכולים להיות בטוחים שאתם בידיים טובות בכל הנושא של ירושה ללא צוואה.

  ירושה ללא צוואה אחים

  רק דרך עורך דין מבריק ומומחה לדיני ירושה, עזבון וכתיבת צוואות, יכול להבטיח לכם שאתם תזכו למלוא הזכויות והקניינים המגיעים לכם על פי החוק והצדק. פנו אל עורך הדין דויד יוסף, עורך דין מבריק בעל ותק וניסיון עשירים בליווי תיקים משפטיים בנושאים רבים ומגוונים, מורכבים ומסובכים למדי כאשר הוא מוביל את הלקוחות שלו לתוצאות מרשימות ולזיכוי בדינים באלפי מקרים.

  צו קיום ירושה ללא צוואה

  • כל אדם בכל זמן בחייו יכול לכתוב צוואה, מכתב המתאר את אופי חלוקת נכסיו שצבר במשך חייו – כספים, נכסים, רכוש וכדומה, אל האנשים אליהם הוא מעוניין למסור אותם. את המסירה של הנכסים הוא יכול להציב עם תנאים, הגבלות ותנאים שונים.
  • למעשה, בלא מעט מקרים נמצא שאין לאדם הנפטר צוואה כלל, מסיבות שונות. ייתכן והנושא של כתיבת מכתב זה מלחיצה, מפחידה או עלולה בעיני האדם הכותב לנבא רעות ולהביא "מזל רע" שיגרום לצוואה להתממש בטרם עת. יש אנשים שפשוט לא מקדישים תשומת לב לעניין בתפיסה שיש להם עוד הרבה זמן לחיות ולמה להתעסק עם זה בזמן שהם בריאים וחסונים.
  • ירושה ללא צוואה מותירה את האחראיות לחלוקת ההון בידי הדינים לענייני ירושה ועזבון המעוגנים בחוק. ישנם כמה מעגלי קדימויות המגדירים בצורה ברורה את זהות האנשים החולקים בהון, סדר הקדימויות של מעגלים אלו וכמה כל אחד יורש מבחינת אחוזים.

  חוק ירושה ללא צוואה

  ירושה ללא צוואה, יכולה ליצור בלבול גדול בקרב היורשים הפוטנציאלים. אף על פי שהחוק מעגן דינים וכללים די ברורים בנוגע לזהותם של כל מי שהולך לרשת, יש לא מעט מקרים בהם עולה משהו אחד מן הדין אך בעזרתו של עורך דין מומחה ומקצועי בענייני עזבון וירושה מתברר דבר אחר בפועל – אנשים שלפני שירותי עורך הדין לא אמורים לזכות בירושה, יוכלו לשנות זאת עם ייצוג משפטי הולם וחריף ולכלול את האדם עם הנמנים בחוק. עורך הדין דויד יוסף, הוא מן עורכי הדין המבריקים ביותר בישראל בתחום ניהול ירושה עם או בלי צוואה והוא יכול להביא לכם תוצאות נפלאות בליווי צמוד ואישי.

  קידום אתרי עורכי דין קידום אתרי עורכי דין
  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support