השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  התנגדות לצוואות

  אמנם, בשל עיגונה של הזכות להגשת התנגדות לצוואות ולצווי ירושה בתקנה 19 (א) לתקנות הירושה, תשנ"ח-1998, עשוי היה להיראות, על פניו, כי המדובר בעניין של מה בכך ובזכות שאותה שש בית המשפט להקנות למעוניינים לממשה. אולם, בשל מורכבות העניין, הן מהבחינה המשפטית והן מהבחינה הנפשית, חשוב לדעת כי מדובר בהליך משפטי לכל דבר, שגם אליו, לא כדאי לגשת כשאינכם מצוידים, לכל הפחות, בייעוץ של עורך דין המתמחה בתחום.

  התנגדויות לצוואות ולצווי ירושה – מה מקורן?

  "צוואה" הינה מסמך המאגד את ההוראות וההנחיות אותן מותיר האדם המעוניין להורות על שייעשה בממונו, בנכסיו וברכושו לאחר פטירתו. יתרונה העיקרי של עריכת הצוואה הוא החופש הכמעט מוחלט מבחינה חוקית שהיא מקנה לאדם המצווה לעשות ככל שליבו חפץ. אולם, אליה וקוץ בה, שכן אותו יתרון מובהק של הצוואה הוא המהווה אף את חסרונה הגדול, מכיוון שאותו חופש, פותח פתח לכך כי, בלא מעט מקרים, המצווה מורה על העברת הנכסים, הרכוש או הממון לאנשים שאינם מוגדרים כיורשיו החוקיים (יורשים על פי דין לפי חוק הירושה), או שחלוקתם של אלו אינה מתבצעת באופן שוויוני. קיימים, למשל, לא מעט מקרים שבהם המצווה בחר להוריש את רכושו או ממונו למטפל/ת שליוו אותו באחרית ימיו, למכר או לשכן, לעמותה ספציפית וכן הלאה.

  הגשת התנגדויות לצוואות ולצווי ירושה

  על פי התוויית החוק בישראל, כל אדם רשאי לזכות להגיש התנגדות לקיומה של הצוואה, טרם קבלתו של צו קיום הצוואה, אולם כבר הוגשה הבקשה לנתינתו והדבר אף פורסם בעיתונות וברשומות. את ההתנגדות לצוואה ניתן להגיש כאשר מתקיים לפחות מצב אחד (או יותר) מהמצבים האפשריים הבאים – אחד מהיורשים המוזכרים בצוואה לקח חלק בעריכתה או שהוא שימש עד בעת חתימתה, קיומה של צוואה עדכנית יותר, פגמים שונים שנפלו בצוואה, ואף אי שיקופה את רצונו האמיתי, השקול והחופשי של המצווה, וזאת, מאחר שהופעלו עליו לחצים, איומים או כל אמצעי השפעה בלתי הוגנת אחרים.

  מה חשוב לדעת בעניין התנגדויות לצוואות?

  חשוב מאד לדעת, כי סעיף 67 שבחוק הירושה, תשכ"ה-1965 נוקב בפרק הזמן המדויק העומד לרשותכם לצורך הגשת התנגדותכם – "הוגשה בקשה לצו ירושה או לצו קיום, יודיע על כך הרשם לענייני ירושה ברבים ויקבע זמן מתאים שלא יפחת משבועיים להגשת התנגדויות. כל המעוניין בדבר רשאי להגיש התנגדות לרשם לענייני ירושה תוך הזמן שנקבע וכל עוד לא ניתן הצו.". בנוסף, חשוב מאד לדעת, כי אף במקרים שבהם אתם היורשים החוקיים על פי הדין, אתם עלולים לאבד את זכותכם בירושה, אם לא תפעלו בחוכמה ולא תיעזרו בשירותיו של עורך דין מנוסה, המתמחה בתחום הצוואות והירושות.

  למשרד עורכי דין דויד יוסף, מעל ל-10 שנות ניסיון. עיקר עיסוק המשרד הוא בדיני ירושה וצוואות, והוא עושה זאת באיכות ללא פשרות, באמינות וביחס אישי ומקצועי לכל לקוח ולכל תיק. אנחנו, אנשי המקצוע של המשרד, מודעים למורכבותם של הזמנים בהם אנחנו פוגשים את לקוחותינו, ולכן, אנחנו נמצאים כאן לרשותם, בכדי להשיג את התוצאה הטובה ביותר – השאיפה למצוינות בדרך ובמטרה.

  התנגדויות לצוואות ולצווי ירושה

  לאחר לכתו של אדם, ובמידה והשאיר צוואה, מוגש יהיה צו קיום צוואה לרשם ענייני ירושה והדבר מתפרסם בעיתון יומי. במידה ועולה התנגדות לצוואות, הרי שיש לפנות אל עורך דין מנוסה בתחום לשם הגשת התנגדות לצו קיום צוואה, זאת במהלך ארבעה עשר יום לאחר הפרסום בעיתון. בעת פניה אל שירותיו של דויד יוסף – משרד עורכי דין, תוכלו גם אתם להיעזר בסיוע וליווי משפטי מיומן אשר שומר על זכויותיכם ופועל בכל עת להשגת התוצאה המיטבית עבורכם.

  ניהול הליך התנגדות לצוואות על ידי עורך דין מיומן

  הליך התנגדות לצוואות הינו הליך מורכב אשר דורש תכנון מדויק וראייה ארוכת טווח. על מנת להבטיח את ניהול הליך זה בצורה מקצועית, חשוב יהיה לוודא כי אתם אכן נעזרים בשירותיו של עורך דין מיומן אשר מחזיק בניסיון עשיר בניהול וליווי תיקים מסוג זה.

  הסיבה לכך כי התנגדות לצוואה הינה הליך מורכב טמונה בעובדה כי העד המרכזי, האדם אשר כל הליך זה נוגע לו – כבר אינו בין החיים ולא יכול להעיד או להביע את דעתו בעניין הצוואה. כך שעל עורך הדין אשר ייבחר על ידכם להיות בעל יכולת לבצע תכנון אסטרטגי מדויק וניהול נכון של ההליך המשפטי עצמו, זאת על מנת להגדיל בצורה משמעותית את הסיכויים לזכייה, מימוש זכויותיכם ושמירה על האינטרסים שלכם.

  ליווי משפטי בכל שלב בהליך התנגדות לצוואות

  דויד יוסף – משרד עורכי דין, אשר בעל מוניטין עשיר בניהול וייצוג בתיקים שונים בתחום דיני משפחה, מעניק את שירותיו מסביב לשעון לכל הזקוק לסיועו המשפטי. ניסיון עשיר והתמחות בתיקים שונים, לרבות תביעות גירושין, צווי ירושה, התנגדויות לצוואות, ייפוי כוח מתמשך, דיני מקרקעין, נדל"ן וליטיגציה, יהיה זה אשר יעזור בניהול ההליכים מול בתי המשפט בצורה המיטבית. לקבלת מענה מהיר ואיכותי לכל שאלה בנושא, השאירו פרטים באתר או צרו קשר במספר הטלפון 052-4311416.

  קידום אתרי עורכי דין קידום אתרי עורכי דין
  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support