השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  השפעה בלתי הוגנת על צוואה

  בכל הנוגע לצוואות, הרי שברירת המחדל של בתי המשפט היא בהתייחסות לכל צוואה ככשרה וחוקית. אך במידה ואתם חושדים בהפעלה של השפעה בלתי הוגנת על צוואה, דעו כי בעת קבלת הסיוע המשפטי הנחוץ לכם, ניתן יהיה לחקור את אותו חשד בחוסר הגינות על ידי בית המשפט על מנת לוודא האם נחצה קו אדם בעת עריכת הצוואה. הנכם מוזמנים להיעזר בשירותיו המשפטיים של דויד יוסף – משרד עורכי דין ולהבטיח את קבלת המענה המשפטי לו אתם זקוקים ברגעים חשובים וקריטיים אלו.

   

  השפעה בלתי הוגנת

  סעיף 30א לחוק הירושה קובע, כי “הוראת צוואה שנעשתה מחמת אונס, איום, השפעה בלתי הוגנת, תחבולה או תרמית – בטלה”. בשעה שמדובר על השפעה בלתי הוגנת בצוואה, הרי שנטל ההוכחה יהיה מוטל על זה הטוען לקיומה של השפעה זו. על מנת להבטיח את קבלת התמיכה המשפטית המלאה שכל כך נחוצה ברגעים אלו, וודאו כי אתם נעזרים בשירותיו של עורך דין מיומן אשר מתמחה בכל הנוגע לצוואות והטיפול בהן.

  חשוב לציין כי קיומה של השפעה או תלות כשלעצמה, אינה מהווה הוכחה חד משמעית לקיומה של השפעה בלתי הוגנת. בחינה של המצב לצד ווידוא קיומה של השפעה בלתי הוגנת תתבצע תוך בחינה של מצבו הפיזי והנפשי של הנפטר, התלות מול העצמאות שלו בעזרה חיצונית לרבות הנהנים מהירושה, יכולת הנפטר להבין את הצוואה ותוכנה ועוד… בין ארבעת המבחנים אשר מתבצעים לקביעת השפעה בלתי הוגנת על צוואה ובחינת התלות שבה ניתן למנות את הבאים:

  • תלות ועצמאות.
  • תלות וסיוע.
  • קשרי המצווה עם אחרים.
  • מבחן נסיבות עריכת הצוואה.

  נעזרים בעורכי דין מיומנים ומנוסים במקרים של השפעה בלתי הוגנת על צוואה

  לקבלת המענה המשפטי לו אתם זקוקים, הבטיחו את פנייתכם אל שירותיו של דויד יוסף – משרד עורכי דין כבר היום. המשרד מתמחה בדיני משפחה: תביעות גירושין, צווי ירושה, התנגדויות לצוואות, ייפוי כוח מתמשך, דיני מקרקעין, נדל"ן וליטיגציה. למידע נוסף, השאירו פרטים באתר או חייגו 052-4311416

  השפעה בלתי הוגנת

  התנגדות לצוואה: השפעה בלתי הוגנת

  השפעה בלתי הוגנת על צוואה וכתיבתה, היא דבר שבהחלט יכול להיות שכיח במקרים בהם אנשים בעלי אינטרסים שאינם הוגנים, משפיעים לרעה על האדם הנפטר ובכך למעשה מטים את הצד לטובתם. כתיבת צוואה היא למעשה המסמך המעיד על רצונו האישי, האמיתי והאותנטי של הנפטר לגבי ההון שצבר ולמי הוא רוצה להעביר אותו, כמה ואיך – ואם ישנה איזושהי השפעה מצד אחר שאינה כשרה, הרי שיש להתייחס לכך ולבטל את ההשפעה עד כמה שניתן. דרך משרד עורך הדין דויד יוסף, תוכלו לקבל את כל העזרה, הסיוע והליווי הרלוונטיים אם אתם מעוניינים להגיש תביעה בנוגע לכך.

  מה נחשבת השפעה בלתי הוגנת על צוואה

  • החוק לדיני ירושה ועזבון, קובע מספר עקרונות חיוניים שונים שמטרתם הינה להבטיח כי הצוואה תרשם כולה על פי רצונו החופשי והאמיתי של האדם המצווה, ללא שום לחץ, השפעה, גורם מסיח או מאיים מצד חיצוני מתערב.
  • החוק קובע כי לכל אחד קיים החופש המוחלט לכתוב, לצוות, להורות, לשנות ואף לבטל את הצוואה שלו בנוגע להונו ורכושו, על פי הבחירה האישית שלו וללא שום דאגה או חשש מכל מני מחויבויות, איומים או כבילה כלשהי בתחום.
  • הצוואה צריכה להיכתב ולהיעשות על ידי המצווה בלבד בצורה עצמאית. כלומר, לא על ידי שום אחד אחר. אם מסיבה כלשהי רשומה הוראה בתוך הצוואה שקובעת כי ההוראות הרשומות בצוואה תקפות רק אם אדם מסוים ירצה או יסכים לכך, הינה בטלה.
  • על מנת להימנע ממצבים שבהם קיימת השפעה חיצונית שעלולה לסלף את רצונו האמיתי של המצווה, כל הוראה בצוואה מתבטלת אם קיימת ראייה לכך שהיא נעשתה תחת אינוס, איום, השפעה לא ראויה ובלתי הוגנת, דרך רמיה או תחבולה.

  ביטול צוואה עקב השפעה בלתי הוגנת

  לא מוציאים צו ירושה לפני שפונים אל עורך דין מקצועי, מומחה ומוסמך לעניינים אלו. מדובר בנושא רגיש שמשפיע על חייהם של משפחות המוריש, ויש לעשות זאת בכובד ראש וברצינות גמורה. אם אתם רוצים לקבל שירות הוגן וליווי מקצועי, מתחשב והגון, פנו אל עורך הדין דויד יוסף ותהנו גם אתם משירות מעולה. במקרים של השפעה בלתי הוגנת על צוואה, עורך הדין דויד יוסף הוא האדם הנכון לתפקיד ייצוגכם.

  קידום אתרי עורכי דין קידום אתרי עורכי דין
  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support