השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  הסתלקות מירושה

  הסתלקות מירושה משמעותה בוויתור של אחד היורשים על חלק או כל זכאותו לירושה. חשוב לציין כי לא ניתן יהיה להסתלק מירושה בהצהרה שבעל פה או על ידי התנהגות סרבנית, שהרי על מנת להבטיח את השלמת ההליך בצורה נכונה מבחינה משפטית, יהיה עליכם ליצור תצהיר חתום ומאומת על ידי עורך דין מקצועי. דויד יוסף, משרד עורכי דין – שם דגש על התאמת המענה המשפטי לו אתם זקוקים באופן אינדיבידואלי, זאת תוך מחויבות ומסירות ללקוח בכל עת עד להשגת התוצאה המיטבית עבורכם.

   

  באילו מקרים מתרחשת הסתלקות מירושה?

  חוק הירושה קובע כי אדם אשר מבקש להסתלק מירושה, ייחשב בתור מי שמעולם לא היה יורש ויכול להעביר את חלקו בירושה לבן משפחה אחר או להסתלק לחלוטין מהעיזבון. הסתלקות מירושה עשויה לנבוע מגורמים שונים, כאשר בין העיקריים שבהם ניתן למנות את הנקודות הבאות:

  • הסתלקות ילדים מירושה לטובת ההורה – לפי חוק הירושה, ללא צוואה, עיזבונו של המנוח יתחלק מחציתו לבן או בת הזוג, והמחצית השנייה תחולק בין ילדיו. ויתור על ירושה מצד הילדים מאפשר להורה שנותר לקבל את אותו חלק בעיזבון ולהבטיח את העתיד הכלכלי שלו.
  • הסתלקות מירושה עקב מיסוי – במקרים רגילים, העברת זכויות על נכסים דורשת תשלום מיסים והיטלים שונים, אך בשעה שהירושה כוללת העברת של זכויות הנכסים בים היוקשים בדרך של הסתלקות מירושה – הרי שהדבר אינו כרוך במיסים.
  • הסתלקות מירושה עקב סיבות אישיות – גם סיבות אינדיבידואליות ומרחק מהמשפחה עשויים להוות סיבה לרצון לוותר על הירושה. כל משפחה הינה מורכבת בדרכה ולעיתים אין היורשים על פי חוק מעוניינים לקחת בה חלק.

  הסתלקות מירושה בעזרת דויד יוסף, משרד עורכי דין

  התקופה בה ניתן יהיה לוותר על ירושה מתחילה במועד פטירתו של המוריש ומסתיימת בתאריך חלוקת עיזבונו. במידה ואתם מעוניינים להצהיר על הסתלקות מירושה, מומלץ יהיה להיעזר בשירותיו של דויד יוסף – משרד עורכי דין, בכדי לנהל את ההליך בצורה מיטבית ולהגיש את תצהיר ההסתלקות בזמן הנכון. למידע נוסף, השאירו פרטים באתר או חייגו 052-4311416.

  כיצד להסתלק מירושה

  הסתלקות מירושה לטובת אח

  הסתלקות מירושה הוא מצב בו אדם, הזכאי מתוקף החוק לקבל ירושה, לוותר על החלק שלו. הוא יכול לוותר על כל החלק שלו או על חלק ממנו. אף על פי שמטבע הדברים לא נראה שיש מישהו שהיה מוכן לוותר על החלק שלו מהון הירושה, קיימים לא מעט מקרים בהם אנשים מעדיפים להימנע מלקבל את חלקם בירושה או חלק ממנה משלל סיבות. אם אתם צריכים השכרת עורך דין לענייני צוואות, ירושות והסתלקות מירושות, פנו אל עורך הדין דויד יוסף, ותקבלו ליווי אישי ומקצועי בכל העניינים הרלוונטיים הכרוכים בכך.

  הסתלקות מירושה לאחר מתן צו ירושה

  • לא חסרים מקרים בהם היורש אינו מעוניין לקחת חלק בירושה שהוקצתה לו, למשל אם הוא קיבל נכס מסוים שאין לו בו שום צורך, או אם הוא צריך לקיים תנאים הרשומים בצוואה ועוד.
  • על מנת שיהיה ניתן שלא לחייב את האדם לרשת נגד רצונו, חוקי הירושות מאפשרים לכל היורשים החוקיים להצהיר על ידי תצהיר על ההסתלקות שלהם מהירושה והעיזבון. ההסתלקות, כאמור, יכולה להיות על כל הירושה או על חלק ממנה, וזה רלוונטי לכל סוג של הון – כסף בבנק, נכסי נדל"ן, רכוש פיזי ועוד.
  • היורש יכול לבצע הסתלקות כללית, מה שאומר שהחלק שלו, עליו הוא וויתר, יחולק בין שאר היורשים. לחלופין, הוא יכול לבצע הסתלקות ספציפית, מה שאומר שהוא יכול לוותר על החלק שלו ולהעניק אותה לבן או בת הזוג של המוריש, אחיו או ילדו.
  • לא משנה איזה צעד אתם כיורשים תעשו, בכל היבט שלא יהיה אתם צריכים שיהיה לצדכם עורך דין מקצועי ומנוסה שיסייע לכם להבין את ההשלכות של הצעדים והפעולות שאתם יכולים לעשות במסגרת החוק. רק עורך דין בנושא ירושות יכול להבין את הכללים, המנוחים המקצועיים והצעדים שאתם יכולים לנקוט.

  תצהיר הסתלקות מירושה

  בכל הנושא של דיני ירושות אסור לכם להיות לבד. פנו אל משרד עורך הדין דויד יוסף ותשכרו את שירותיו המקצועיים, המנוסים והמעולים ביותר. לעורך הדין דויד יוסף יש ידע וניסיון של מעל עשר שנים בליווי לקוחות רבים ותיקים סבוכים ומורכבים ובכולם הוא הוביל את הלקוחות לתוצאה הטובה ביותר. בענייני הסתלקות מירושה כדאי לכם לסמוך עליו.

  קידום אתרי עורכי דין קידום אתרי עורכי דין
  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support