השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  הסתלקות מירושה

  הסתלקות מירושה משמעותה בוויתור של אחד היורשים על חלק או כל זכאותו לירושה. חשוב לציין כי לא ניתן יהיה להסתלק מירושה בהצהרה שבעל פה או על ידי התנהגות סרבנית, שהרי על מנת להבטיח את השלמת ההליך בצורה נכונה מבחינה משפטית, יהיה עליכם ליצור תצהיר חתום ומאומת על ידי עורך דין מקצועי. דויד יוסף, משרד עורכי דין – שם דגש על התאמת המענה המשפטי לו אתם זקוקים באופן אינדיבידואלי, זאת תוך מחויבות ומסירות ללקוח בכל עת עד להשגת התוצאה המיטבית עבורכם.

  הסתלקות מירושה

  באילו מקרים מתרחשת הסתלקות מירושה?

  חוק הירושה קובע כי אדם אשר מבקש להסתלק מירושה, ייחשב בתור מי שמעולם לא היה יורש ויכול להעביר את חלקו בירושה לבן משפחה אחר או להסתלק לחלוטין מהעיזבון. הסתלקות מירושה עשויה לנבוע מגורמים שונים, כאשר בין העיקריים שבהם ניתן למנות את הנקודות הבאות:

  • הסתלקות ילדים מירושה לטובת ההורה – לפי חוק הירושה, ללא צוואה, עיזבונו של המנוח יתחלק מחציתו לבן או בת הזוג, והמחצית השנייה תחולק בין ילדיו. ויתור על ירושה מצד הילדים מאפשר להורה שנותר לקבל את אותו חלק בעיזבון ולהבטיח את העתיד הכלכלי שלו.
  • הסתלקות מירושה עקב מיסוי – במקרים רגילים, העברת זכויות על נכסים דורשת תשלום מיסים והיטלים שונים, אך בשעה שהירושה כוללת העברת של זכויות הנכסים בים היוקשים בדרך של הסתלקות מירושה – הרי שהדבר אינו כרוך במיסים.
  • הסתלקות מירושה עקב סיבות אישיות – גם סיבות אינדיבידואליות ומרחק מהמשפחה עשויים להוות סיבה לרצון לוותר על הירושה. כל משפחה הינה מורכבת בדרכה ולעיתים אין היורשים על פי חוק מעוניינים לקחת בה חלק.

  הסתלקות מירושה בעזרת דויד יוסף, משרד עורכי דין

  התקופה בה ניתן יהיה לוותר על ירושה מתחילה במועד פטירתו של המוריש ומסתיימת בתאריך חלוקת עיזבונו. במידה ואתם מעוניינים להצהיר על הסתלקות מירושה, מומלץ יהיה להיעזר בשירותיו של דויד יוסף – משרד עורכי דין, בכדי לנהל את ההליך בצורה מיטבית ולהגיש את תצהיר ההסתלקות בזמן הנכון. למידע נוסף, השאירו פרטים באתר או חייגו 052-4311416.

  קידום אתרי עורכי דין קידום אתרי עורכי דין
  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support